Prepress

Naše grafické oddelenie dokáže spracovať grafické dáta z rôznych formátov. Poradíme v oblasti prípravy grafických podkladov, náš kvalifikovaný tím grafikov dokáže pripraviť do tlače aj zdanlivo nemožné. Podklady spracuvávame v aplikáciách Adobe CreativeCloud na staniciach Mac OS X. Pri nastavovaní správnej farebnosti produktov používame profesionálne kalibračné zariadenia rady X-Rite. Farebná zhoda je aktuálna už na monitore, kontrolnom nátlačku (nátlačkový systém GMG) a samozrejme aj pri samotnej tlači. Používame štandard FOGRA39, ktorý je nastavený v aplikáciách a samozrejme aj tlačiarenský stroj je linearizovaný na tento štandard. Vlastné grafické oddelenie je veľkou výhodou našej spoločnosti. Poznáme vlastné možnosti výroby etikiet, vďaka tomu dokážeme ihneď reagovať po schválení zadania zákazníkom a môžme ihneď vyrábať.

Výroba tlačových foriem - Ofset
Jedná sa o veľmi kvalitnú a štandardizovanú prípravu tlače etikiet európskym ofsetovým štandardom FOGRA39, používaná CTP technologia pracuje s veľmi presným osvitom bodu s HD rozlíšením. Zariadenie je precízne kalibrované a spotrebuje iba malé množstvo chémie.

Výroba tlačových foriem - Flexo
produkty určené pre technológiu Flexo sa pripravujú technológiou CTP, kde sa dosahuje HD kvalita tlačového bodu, ktora v minulosti nebola možná. V sučasnosti dokáže konkurovať štandardu FOGRA.

Výroba tlačových foriem pre lak a sieťotlač:
pri výrobe polymérnych foriem na parciálne lakovanie a pri príprave pre sieťotlač sa používa klasický proces spracovania – osvit a vyvolávanie filmov s kontrolou denzity, následne prebieha expozícia a spracovanie tlačových foriem.

Nátlačkový systém
Popri odsúhlasení zákazky často zákazník požaduje kontrolný nátlačok, aby mohol ešte pred vyrobením etikiet posúdiť správnosť farieb. Tu dokážeme pripraviť verný nátlačok ktorý simuluje výslednú tlač. Nátlačkový systém používa vlastný RIP a kvalitnú tlačiareň, ktorá je pravidelne kalibrovaná a dokáže verne simulovať širokú škálu priamych Pantone farieb.


Podrobné informácie o požadovaných formátoch grafických dát nájdete TU (*.pdf formular)